Вардар ве кани на прес-конференција

Ракометниот клуб Вардар Ве повикува на прес-конференција пред натпреварот од Групната фаза од женската Лига на шампионите помеѓу екипите на Вардар и Мец (Франција).

Прес-конференцијата ќе се одржи во четврток (25.01.2018) во прес-конференциската сала во СЦ „Јане Сандански” во 12 часот.

Натпреварот меѓу Вардар и Мец е закажан за сабота (27.01.2018) во 17,30 часот, во СЦ „Јане Сандански”.

Оставете коментар