Венгер заминува, погледнете кој ќе биде новиот тренер на Арсенал

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер (68) наводно е спремен да замине од клубот.

Како што наведува англиски The Mirror, францускиот експерт сериозно размислува за заминување од клупата на Топџиите на крајот на оваа сезона, иако договорот со клубот му важи до 2019 година.4

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Венгер наводно нема намера да до крајот на договорот остане во клубот. Минатата сезона имаше силна желба да продолжи со работата и да добие нов двегодишен договор, но работите очигледно се променија.

68 годишниот французин после две децении во клубот, би можел да го напушти Арсенал, а тој ќе го избере и наследникот на клупата. Тоа ќе биде некогашниот везен играч на клубот од Емиратес, Мајкл Артета, кој моментално работи како помошник на Пеп Гвардиола во редовите на Манчестер Сити.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Арсен Венгер е на клупата на Арсенал од 1996 година. Тој освои три трофеја во Лигата на шампионите, последниот во 2004 година, како и седум титули во ФА Купот и Комјунити Шилд.

Оставете коментар