Венгер шокираше со нова бесмислена изјава! Кога сте потполно голи…

Венгер шокираше со нова бесмислена изјава! Кога сте потполно голи…

Арсенал со поразот од Брајтон продолжи да се брука оваа сезона.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Ни тренерот на „Топџиите“, Арсен Венгер не заостанува ништо помалку од своите фудбалери.

Тие пружаат очајни партии, а тој смислува се повеќе бесмислени оправдувања за поразите кои ги нижи.

После новиот пораз во Премиер лигата, јасно е дека Арсенал за да влезе во Лигата на Шампионите ќе мора да ја освои Лигата на Европа, каде исто така не сјае со играта и каде веќе во четврток го очекува првиот натпревар со разиграниот Милан.

После последниот пораз Венгер се обиде да најде оправдување пред огорчеите навивачи:

„Ги разбирам јас сите фрустрации поради поразот, но виновникот за ваквото издание е натпреварот од  финалето од Лига купот, кое го изгубивме од Манчестер Сити. Тешко е да играш финале од некое натпреварување сред сезона, и а ко го изгубите, што и тоа нам ни се случи, тоа исклучително делува негативно на екипата, на која и треба време да се поврати. Физички сме изморени и ментално потрошени што и тоа се виде денес“ – рече фанцускиот тренер.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Ваква изјава, навивачите би можеле да ја проголтаат, но не знаеме како ќе го разбера одговор на Венгер на прашањето, што понатаму?

„Кога сте потполно голи, едноставно морате да најдете блуза и да ја облечете“ – распали со нова мудрост Арсен Венгер, за кој заминување од клупата на „топциите“ не му доаѓа на памет.

Оставете коментар