arena.mk

Вечерва, Македонските ракометари ќе слетаат на аеродромот во Скопје (ФОТО)

Вечерва, Македонските ракометари ќе слетаат на аеродромот во Скопје…

Со редовна авио-линија на релација Загреб-Скопје, нашиот национален тим се враќа дома.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Заврши уште едно поглавје за нашиот репрезентативен ракомет.

Македонија го затвори својот настап на Европскиот шампионат во Хрватска, како 11 сила во Европа. И тоа со скор од две победи, едно реми и три порази во оние шест натпревари.

За жал, иако сакавме да се вратиме назад кон Загреб, каде ќе се делат медалите, нашите најдобри ракометари ги спакуваа своите кофери, одат кон Загреб, од каде вечерва ќе се вратат во Скопје.

Со редовната авио-врска помеѓу главниот град на Хрватска и на Македонија, за очекување е дека леталото на „Кроација Ерлајнс” ќе слета во Скопје некаде околу 22.45 часот.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар