ВИДЕО: Леброн играше со две различни патики. Изјави дека тоа е поради…

ВИДЕО: Леброн играше со две различни патики. Изјави дека тоа е поради…

Последен пат кога Кливленд играше на Capital One Арената, Леброн Џејмс уфрли 57 поени. Сега, застана на 20 но затоа забележи трипл-дабл.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Кливленд на крајот славеше со резултат 106:99, а Џејмс покрај дадените 20 поени забележа и 15 аистенции и 12 скокови. Ова е него трет трипл дабл во низа.

Но најголемо внимание предизвика во првото полувремекога на терен се појави со две различни патики. Едната бела, другата црна.

Призна дека ги добил непосредно пред мечот и ги носеше цело прво полувреме, Во втората половина облече нов пар црвени патики.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

„Тие претставуват еднаквост. Сите ние знаеме каде сме и које овде начело сега. Ние како Американци, без разлика на бојата на кожата, мораме да сфатиме дека сите имаме еднакви права – изјави после мечот Леброн.

 

Оставете коментар