arena.mk

ВИДЕО: Чинот на повлекување на дресовите на легендарниот Коби Брајант. За прв пат во историјата…

ВИДЕО: Чинот на повлекување на дресовите на легендарниот Коби Брајант. За прв пат во историјата…

Коби Брајант во својата кариера за екипата на ЛА Лејкерс на својот грб носеше два броја. Бројот 8 и бројот 24.

Но ниту тој ниту екипата на Лејкерси не можеше да се одлучи која бројка да биде повлечена.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Па затоа, за прв пат во историјата беа повлечени две бројки на еден кошаркар.

Церемонијата се одржа на полувремето од натпреварот против Голден Стејт, на која што присуствуваа и дел од неговите поранешни соиграчи како Шекил О’Нил и Дерек Фишер.

Брајант е најдобриот стрелец во историјата на Лејкерси, а исто така е рекордер по бројот на одиграни натпревари (1.346), постигнати тројки (1.827), украдени топки (1.944) и реализирани слободни фрлања (8.378).

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден повеќе од 230.000 евра.

Погледнете го видеото:

 

Оставете коментар