arena.mk

Вистински спектакл: Погледнете што не очекува вечерва на Алијанц арената

Вечерва во рамките на 16-тото коло од Бундес Лигата, со почеток од 20:30 часот ќе биде одигран натпреварот помеѓу Баерн Минхен и Келн.

Интересно е што Баерн Минхен не одиграл нерешено во последните 8 натпревари, а екипата на Келн не победила во последните 15 натпревари.

Во последните пет натпревари, Баерн Минхен има четири победи и еден пораз, додека Келн има три порази, едно реми и една победа.

Букмејкерите очекуваат навистина интересен натпревар, со огромен број на голови.

Домаќините од Минхен имаат коефициент за победа @1.09, додека гостите имаат коефициент за победа @27.1.

Коефициентот за нерешен резултат на овој натпревар, изнесува @14.

Со оглед на тоа што двете екипи ќе настапат со измени во своите состави, се очекува овој натпревар да биде интересен, со огромен број на голови.

Доколку сакате да се обложите на овој натпревар, регистрирајте се на овој линк и добијте 6.000 денари бонус за обложување.

Оставете коментар