Во Белград почина навивач на ЦСКА Москва

Во Белград почина навивач на ЦСКА Москва…

Симпатизерот на рускиот тим не учествувал во никакви навивачи конфликт, туку починал од срцев удар.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Црвена Звезда и ЦСКА Москва вечерва играат во Белград, во меч од нокаут фазата во Лигата на Европа. Освен битката на теренот, се очекува и битка на трибините, ако се знае дека руските фанови се пристигнати во главниот град на Србија.

Првиот немил настан се случи, но тоа нема врска со никакви навивачки немири. Еден симпатизер на ЦСКА Москва почина, а како што пишуваат руските медиуми, се работи за смрт од срцев удар. Неколку стотина фанови на ЦСКА Москва пристигнаа да дадат поддршка на гостите, кои треба да го издржат притисокот од повеќе од 50.000 навивачи на Црвена Звезда.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар