Во Реал Мадрид нема повеќе место, погледнете кои фудбалери одат на продажба

Во Реал Мадрид нема повеќе место, погледнете кои фудбалери одат на продажба…

Некои играчи ги загубија своите места во Реал Мадрид, но тие се доволно квалитетни да ги бараат најголемите европски клубови.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Летово пристигна Дани Себаљос во редовите на Реал Мадрид како инвестиција за иднината, тој е платен 15 милиони евра на Реал Бетис и изгледа дека Мадриѓаните уште еднаш направија сјаен потег.

Себаљос на Бернабе пристигна со епитет на еден од најдобрите млади фудбалери во Шпанија, што го потврдува и признанието за најдобар фудбалери, кој го добил на Европското првенство за млади во Полска.

Сепак, Себаљос не доби премногу прилики оваа сезона и покрај тоа што Реал Мадрид забележуваше слаби резултати, Зидан очигледно не верувал дека младиот Шпанец би помогнал многу.

Она што е посебно интересно е што Себаљос постигна два гола на една од ретките натпревари во кои стартуваше во дресот на Реал Мадрид, но ниту тоа не му помогна на Зидан да го смени своето мислење.

Токму поради ова, можноста Себаљос да го напушти Реал Мадрид наредното лето, а на огромна среќа, за продолжувањето на својата кариера не мора да се грижи. Познато е дека за неговите услуги се заинтересирани Ливерпул и Јувентус, а изгледа дека во целата приказна се вмеша и Рома.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Спортскиот директор на Рома, Мончи смета дека Себаљос би бил идеално засилување за тимот од Олимпико, но ќе видиме на крајот каде ќе заврши 21-годишниот Шпанец.

Какви се вашите мислења поврзани со оваа вест?

Оставете коментар