arena.mk

Во сообраќајна незгода загина НБА ѕвезда! (ВИДЕО) (ФОТО)

Во сообраќајна незгода загина НБА ѕвезда! (ВИДЕО) (ФОТО)

Екс кошаркарот на многу НБА клубови Рашуал БАтлер (38) почина во Лос Анџелес во сообраќајна несреќа која сам ја предизвикал кога го неприлагодена брзина најпрво удрил во паркинг-саат, а потоа се забил во ѕид при што неговото возило се превртило.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

На лице место починала и неговата сопруга, бивша учесничка на „Американски идол“ Леа Лабел.

Батлер имаше долга но и успешна НБА кариера, која траеше од 2002 до 2016 година.

Драфтован е од страна на Мајами, играше за Шарлот, Клиперси, Чикаго, Торонто, Индијана, Вашингтон а последен ангажман имаше во Сан Антонио.

Продолжи со играње на кошарка во делот на експерименталната лига на баскет „3 на 3“ каде е основач на познатиот клуб Ајс.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Оставете коментар