Во сообраќајна несреќа денес, почина еден од најпознатите возачи на Формула 1 (ФОТО)

Лука Вакис кој со Маса возеше во тимот Драко во Формула Рено доживеа сообраќајна несреќа.

Бразилскиот возач на Формула 1, Фелипе Маса нема по добро да го памети Божиќ бидејќи му загина драг пријател. Лука Вакис почина после сообраќајната несреќа откако со својот автомобил се удрил во сообраќаен знак.

Ударот бил толку силен што Лука починал од повредите, а позади себе остави сопруга и три деца.

Овој случај ќе биде испитан од страна на полицијата, а Маса со емотивна порака се опрости од пријателот на социјалните мрежи.
-Лука, недостасуваш многу брат. Неверојатен личност, едноставна и интересна.

Оставете коментар