Гвардиола летнал во облаци! Одби да замени „дрес“ со противникот (ВИДЕО)

Гвардиола летнал во облаци! Одби да замени „дрес“ со противникот (ВИДЕО)

Адан Флинт фудбалерот на Бристол Сити после натпреварот во Лига Купот со Сити сакаше да замени дрес со Гвардиола. Бараше да направи смена со јакната на менаџерот на „Граѓаните“, го понуди својот дрес, но Пеп со насмевка тоа го одби.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Интересна сцена, не дека Флинт не може да си купи јакна туку на некој начин му покажа почитување на Пеп кој очигледно тој тоа не го разбра.

Кога сме кај Флинт тој се очекува да премине во екипата на Брајтон. Како што стојат сега работите за него освен Брајтон заинтересирани се и Вест Хем.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар