Гвардиола прими одлични вести од Барселона

Гвардиола прими одлични вести од Барселона…

Истите се однесуваат на опоравувањето на играчот кој некое време е надвор од тимот поради повреда.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Менаџерот на Манчестер Сити, разговараше со докоторот на кој му е доверено лечењето на Габриел Жезус и во таа прилика му е соопштено дека Бразилецот ќе биде подготвен да се врати на теренот за две до три недели.

Тоа значи дека Гвардиола ќе може да смета на младиот напаѓач за првиот натпревар од 1/8 финалето од Лигата на Шампионите против Базел на 13-ти февруари.

Ќе видиме што ќе се случи дотогаш, да се потсетиме дека Жезус се повреди последниот ден од минатата година на првенствениот натпревар против Кристал Палас, кој беше завршен без голови.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Гвардиола мораше да го извади Бразилецот од игра после само дваесетина минути, па во продолжението наместо тој, играше Кун Агуеро.

Оставете коментар