Гвардиола се отвори и призна: Ова се неговите јануарски „желби”…

Гвардиола се отвори и призна: Ова се неговите јануарски „желби”…

Оваа сезона без сомнеж започна фантастично за Манчестер Сити, но покрај тоа, Гвардиола смета дека тимот треба да се зацврсти во зимскиот преоден рок, а тој очигледно не е задоволен од играчкиот кадар.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

 

Како дополнителен фактор за желбата на Гвардиола да донесе нов играч во тимот беше новата повреда на скапиот лев бек, Бенџамин Менди, кој ќе остане надвор од теренот уште неколку месеци. Винсент Компани, капитенот на тимот е исто така често повреден, па поради тоа, Пеп сака да донесе и еден дефанзивец.

Во моментов, најголемите желби на Гвардиола за одбрана се Клемент Ленгле и Инго Мартинез, а Сити е расположен да не штеди ниту евро за да ги донесе на „Етихад”.

ФИФА објави неверојатни информации: Погледнете колку луѓе сакаат билет за СП, иако чинат и по илјадници евра

Алексис Санчез е уште еден на листата на желби, а покрај него е и ѕвездата на Баерн Минхен, Џошуа Кимих.

Оставете коментар