arena.mk

Ги распродадоа картите за мечот за 7 минути! 12 јаки рунди помеѓу Гровс и Еубанк кој финишираа со крвави лица (ВИДЕО)

Ги распродадоа картите за мечот за 7 минути! 12 јаки рунди помеѓу Гровс и Еубанк кој финишираа со крвави лица (ВИДЕО)

Манчестер, во саботата вечер беше седиште на сјаен бокс меч помеѓу Џорџ Гровс и Крис Еубанк Јуниор.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Со едногласна одлука на судијата, Гровс победи и така ја одбрани ВБА титулата во суперсредна категорија.

117:112, 116:112, 115:113 така гласаа судиите на мечот кој заврши крваво.

Еубанк Џуниот уште во третата рунда доби незгоден удар и се здоби со исекотина под окото.

Гровс исто така дочека крвав крај. За нијанса беше подобар од Еубанк Џуниор и со ВБА и ИБО појасите во раката го чека финалето, во кое го чека противникот од мечот Калум Смит против Јирген Бремен.

Да потсетиме и за тоа дека картите за мечот Гровс и Еубанк Џуниор се продадоа за само седум минути.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Погледнете ги видео снимките:

Оставете коментар