Голгетерско шоу! Погледнете ја мајсторијата на Нејмар (ВИДЕО)

Голгетерско шоу! Погледнете ја мајсторијата на Нејмар (ВИДЕО)

Фудбалерите на ПСЖ демонстрираа сила против Рен на гостувањето, каде славеа со резултат 6:1 и се пласираа во 1/6 финалето на Купот на Франција.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

По два голa постигнаа Нејмар, Мбапе и Ди МАрија, а мрежата на домашниот голман можеше да биде наполнета и со двоцифрен број.

Неверојатно е со која леснотија ПСЖ доаѓаше до шанса, го погодуваа оквирот на голот, а некои топки беа запрени од голманот на домаќините кои спречи да биде уште поголема бруката.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете го видеото со головите и шансите и се ќе ви биде јасно:

Оставете коментар