Голот на Ибанез ја воодушеви Шпанија: Погледнете каква мајсторија беше ова (ВИДЕО)

Голот на Ибанез ја воодушеви Шпанија: Погледнете каква мајсторија беше ова…

Натпреварот помеѓу Валенсија и Зарагоса во рамките на Копа Дел Реј денес беше одигран, и заврши со резултат од 4-1 во полза на Валенсија.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Натпреварот беше навистина интересен, одлични акции, одлични шанси и одлични голови.

Натпреварот го отвори Санти Мина во 29-тата минута со погодок за резултат од 1-0, а така и остана до крајот на првото полувреме.

Второто полувреме исто така беше интересно, а првиот погодок го постигна Мина во 59-тата минута, а потоа Роберт Ибанес стрелаше за резултат од 3-0.

Полн стадион и поддршка за Вардар на последниот европски меч

За сигурна победа и триумф над Зарагоса, Рубен Везо стрелаше за 4-0, но Зарагоса возврати во 87-та минута со погодокот на Џорџ Помпо за резултат од 4-1.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(13:30) Chelsea – Newcastle
(16:00) Brighton – Liverpool
(16:00) Everton – Huddersfield
(16:00) Watford – Tottenham
(18:30) Arsenal – Manchester Utd
(17:00) Strasbourg – PSG
(20:45) Torino – Atalanta
(15:30) B. Leverkusen – Bor. Dortmund
(15:30) Bayern – Hannover
(13:00) Barcelona – Celta Vigo
(20:45) Ath. Bilbao – Real Madrid

Погледнете ги сите голови од натпреварот, во видеото во продолжение:

Оставете коментар