Горан Пандев со мајсторски гол и донесе победа на Џенова (ВИДЕО)

Горан Пандев, конечно, го постигна првенецот во Серија А оваа сезона.

Капитенот на македонската репрезентација беше прецизен во Верона за минимален триумф на Џенова во последниот натпревар од 15. коло.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Погодок го реализира во втората минута од судиското екстра време пред паузата, момент што до крајот на средбата се покажа како пресуден за победата.

Пандев го стартуваше натпреварот од првата минута, а остана на теренот до 64-тата. За него ова е трет погодок оваа есен, два за Македонија и прв за Џенова.

Барселона откри шокантни детали за Лионел Меси: Пред само неколку месеци, тој добил…

По 15 рунди во калчолигата, Џенова е на 15 позиција на табелата со 13 бода. Лидер е Интер со 38, еден бод повеќе од Наполи, а два од Јувентус. Во наредното коло Пандев со Џенова е домаќин на Атланта.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) AS Roma – Qarabag
(20:45) Barcelona – Sporting
(20:45) Bayern – PSG
(20:45) Benfica – Basel
(20:45) Celtic – Anderlecht
(20:45) Chelsea – Atl. Madrid
(20:45) Manchester Utd – CSKA Moscow
(20:45) Olympiakos – Juventus

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар