arena.mk

Готово е! Арсенал најде замена за Венгер, ќе го замени италијанскиот…

Готово е! Арсенал најде замена за Венгер, ќе го замени италијанскиот…

Ни во тековната сезона Арсенал не е тим кој би можел да ја освои Премиер лигата. Долго време е таква ситуацијата, па навивачите но и газдите веќе изгубија трпение и конечно дојде време полека да се спремаат за заминување на легендарниот менаџер Арсен Венгер.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Веќе и се знае кој е првиот „пик“ што ќе го наследи Венгер кој ја предводеше екипата на Арсенал цели 22 години без прекин.

Италијанските мдиуми денес откриваат дека претставници на лондонскиот клуб контактирале со Карло Анчелоти и му понудиле да ја преземе екипата од наредната сезона.

Арсенал беше елиминиран во ФА купот од Нотингем Форест, последна титула во Премиер лигата ја освоија во 2004-та година, па затоа промената на тренерското место требаше да се случи многу порано.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Конкретно, весникот Кориере дело Спорт пишува дека упрата на лондонскиот клуб пресекла и решила Венгер сигурно да замине на крајот од сезоната иако има договор до 2019-та година.

Истиот извор наведува дека негов потенцијален наследник Анчеоти ги прифатил понудените услови, односно договор време 10 милиони евра по сезона без бонуси.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар