Гризман ја заврши својата приказна во Атлетико Мадрид, наскоро се сели во новиот клуб

Гризман ја заврши својата приказна во Атлетико Мадрид, наскоро се сели во новиот клуб…

Францускиот напаѓач Антоин Гризмн дефинитивно ова лето го напушта Атлетико Мадрид.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Францускиот напаѓач Антоин Гризман дефинитивно ова лето го напушта Атлетико Мадрид. За Гризман со раце и нозе се бореше Манчестер Јунајтед и менаџерот на клубот Жозе Мурињо, но сјајниот напаѓач на Атлетико Мадрид сепак не ја избра Англија за нов живот.

Тој се одлучи да остане во Шпанија и според тврдењата на шпанскиот новинар Алберто Рогеа, од ова лето ќе се придружи на пеколниот тим Барселона. Наводно, Барселона и Атлетико Мадрид постигнале договор за летен трансфер.

Мурињо со доведувањето на Лукаку и Алексис Санчез во своите редови, дефинитивно се откажа од Гризман, а потоа во трката се вклучи Барселона и изгледа дека многу лесно го договорила доаѓањето на сјајниот голгетер во своите редови.

Гризман во договор има оштетна клаузула од 200 милиони евра, а од ова лето таа ќе изнесува 100 милиони евра, па така барселона ќе успее да го добие по поволна и прифатлива цена играчот кој во последните сезони одигра навистина сјајни натпревари во шпанскиот и европскиот фудбал.

“Завршено е, иако очигледно дека ниту една страна тоа сега нема да го потврди. Во спортот сме веќе известени за приватниот договор кој постои помеѓу клубовите и Гризман, со што 100% сме сигурни дека Гризман ќе биде играч на Барселона од ова лето”, напиша новинарот Алберт Роге на Твитер.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Ни останува само да ја почекаме следната сезона и тој трансфер да се реализира, па да видиме како ќе изгледа Барселона со Гризман во својот тим. Но, сигурно сме дека овој одличен фудбалер, само ќе го зајакне веќе моќниот тим на Каталонците.

Какви се вашите коментари околу доаѓањето на Гризман во Барселона?

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

ТОП 6 натпревари на кој дефинитивно треба да се обложите:

(15:05) Manchester Utd – Chelsea 
(15:30) B. Leverkusen – Schalke
(20:45) AS Roma – AC Milan
(18:30) Valencia – Real Sociedad
(20:45) Sevilla – Atl. Madrid
(20:45) Arsenal – Manchester City

Останати натпревари на кој можете да се обложите и да добиете 6.000 денари бонус, доколку се регистрирате на овој линк:

(13:30) Burnley – Everton
(16:00) Swansea – West Ham
(16:00) Tottenham – Huddersfield
(18:30) Liverpool – Newcastle
(17:00) Troyes – PSG
(18:00) Lazio – Juventus
(20:45) Napoli – AS Roma
(15:30) Schalke – Hertha
(15:30) Hamburger SV – Mainz
(18:30) RB Leipzig – Bor. Dortmund

Оставете коментар