arena.mk

Ди Марија со интересна изјава за Реал Мадрид пред мечот во Лигата на Шампионите

Ди Марија со интересна изјава за Реал Мадрид пред мечот во Лигата на Шампионите…

Некогашниот играч на „кралскиот клуб“, верува дека може да се радува против мадриѓани.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Некогашниот играч на Реал Мадрид, Анхел ди Марија многу добро знае што значи Лигата на шампиони за „кралскиот клуб”.

Аргентинскиот репрезентативец беше дел од тимот од „Сантијаго Бернабеу“ од 2010 до 2014 година и се радуваше на една титула во елитното европско натпреварување.

„Реал секогаш е важен фактор во овој турнир, без разлика на неговиот пласман во шпанското првенство. Штом фудбалерите на Реал Мадрид ја слушнат химната од Лигата на шампионите, тие се преобразуваат. Секако дека и ние сме посебно мотивирани за овој дуел. Сега сме подобри од минатата сезона, но мора да се има и среќа, бидејќи невозможно е да се постигне нешто големо без да се има среќа“, рече Ди Марија.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар