arena.mk

Добијте 6.000 денари бонус за обложување и следете ги најдобрите натпревари од Премиер Лигата

Анализа: Што не очекува на вечерашниот натпревар помеѓу Њукастл и Евертон?

Вечерва во рамките на 17-тото коло од Премиер Лигата, Њукастл и Евертон ќе ги вкрстат копјата.

Не очекува навистина интересен натпревар, квалитетен англиски фудбал за кој се надеваме ќе биде проследен со низа интересни голови.

Букмејкерите предвидуваат вистински спектакл, со што коефициентите за победа на двата тима се слични.

Њукастл во последните пет натпревари нема ниту една победа, односно има четири порази и еден нерешен натпревар, за разлика од гостинот Евертон кој во последните пет натпревари има три победи, еден пораз и едно реми.

Интересен факт е што двете екипи во последните 5 натпревари се навистина расположени за голови, па на овој натпревар очекуваме да бидат постигнати во најмала рака барем три сјајни погодоци.

Њукастл има коефициент за победа @2.4, додека гостинот Евертон има коефициент за победа од @3.1.

Коефициентот за нерешен резултат изнесува @3.2.

Доколку сакате да се обложите на овој натпревар, регистрирајте се на овој линк и освојте бонус од 6.000 денари за обложување.

Оставете коментар