Додека сите пазат трансфери, погледнете што прави Буфон со неговата дама Иларија…

Додека сите пазат трансфери, погледнете што прави Буфон со неговата дама Иларија…

Додека целото внимание на светот на фудбалот е свртено кон трансферите и шпекулациите на странските медиуми, Италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон успеа да се најде во центарот на вниманието, но не благодарение на теренот, туку на нешто сосема поразлично.

Станува збор за неговото слободно време кој тој го мине опуштајќи се со неговата сопруга Иларија Дамико на плажа.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Тренерот одлучи да му даде одмор на легендарниот голман, а Џиџи беше фотографиран набргу потоа како ужива со својата понежна половина.

 

 

Оставете коментар