arena.mk

Доколку Кутињо ги направи овие 4 работи во Барселона, ќе заработи 40 милиони евра

Доколку Кутињо ги направи овие 4 работи во Барселона, ќе заработи 40 милиони евра…

Филипе Кутињо премина од Ливерпул во Барселона за 160 милиони евра во една од најдолгите трансфер саги.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Имаше многу шпекулации околу сумата што ќе ја плати шпанскиот клуб, но „Гардијан“ открива како точно ќе бидат уплатувани парите на сметката на Ливерпул.

Барселона ќе уплати 120 милиони евра однапред, а останатите 40 милиони евра ќе бидат исплатени ако се исполнат одредени критериуми. Ливерпул ќе добива по 5 милиони евра за секои 25 меча на Кутињо во дресот на Барселона сè до неговиот 100. настап.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Тоа се 20 милиони евра, а „црвените“ ќе добијат уште по 5 милиони евра ако Барселона се квалификува во Лигата на шампиони наредните две сезони. Уште по 5 милиони евра ќе добијат Англичаните за триумф во Лигата на шампиони.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар