arena.mk

Доколку Нејмар сака да го напушти ПСЖ, треба да го исполни овој услов

Доколку Нејмар сака да го напушти ПСЖ, треба да го исполни овој услов…

Не звучи неверојатно, но ова би можело да биде негова година после која би ги остварил своите соништа.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Како што веќе се пишуваше, Бразилецот е незадоволен, се му смета, ја растурил атмосферата во соблекувалната, па иако е јасно дека е далеку од најдобриот играч во Франција, изгледа дека се покајал поради трансферот.

Сепак, што е тука е, ова е повеќе државно отколку клупско прашање со оглед на тоа кој плаќа, но сепак шпанските медиуми тврдат дека постои можност да замине во Реал, што е и желба на Бразилецот и неговиот татко кој веќе се договорил со Флорентино Перез.

Услов е освојување на Лигата на Шампионите. Имено, доколку ПСЖ успее да се докопа до врвот на Европа оваа сезона, големата цел ќе биде исполнета и тие би се откажале од Нејмар, плус, тие ќе заработат на него, бидејќи сумата за неговиот трансфер сигурно нема да биде помала од 250 милиони евра.

Тоа би можело да ги отвори вратите за доаѓање на Роналдо, иако се зборува дека тие имаат други цели, дека ќе го подмладат тимот и ќе се обидат да доведат уште француски играчи.

Ќе видиме што ќе се случи, ова е мотивација за Нејмар, иако Флорентино Перез тврди дека во Реал е многу полесно да се освои Златната Топка. А Нејмар моментално заостанува многу.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Имено, доколку ПСЖ успее да ја покори Европа и со огледн а фактот што Бразил е еден од фаворитите на Мундијалот, поточно најголем фаворит кај обложувалниците, ова навистина би можело да биде сезона во која Нејмар ќе стигне до посакуваното признание и ќе ја превземе палката од Меси и Роналдо.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар