Емотивна проштална порака од Борко Ристовски: Ми беше чест да се борам за оваа земја (Фото)

Емотивна проштална порака од Борко Ристовски: Ми беше чест да се борам за оваа земја (Фото)

Борко Ристовски, еден од најзаслужените херои на нашата ракоментна репрезентација, се обрати на социјалните мрежи кон своите фанови и поддржувачи со емотивен статус, со кој воедно се прости од репрезентацијата.

Таканаречениот „Министер за одбрана” истакна огромна благодарност до неговите соиграчи а воедно и сите во федерацијата, но исто така истакна дека со гордост ги бранел боите на Македонија.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете што напиша тој:

Оставете коментар