arena.mk

Ентони Џошуа полуде и кршеше излози низ Амстердам (ФОТО)

Фантастично отворање на новото продажно место…

Светскиот шампион во бокс Ентони Џошуа е пожелно лице за реклами.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Покрај богатите договори за борби, Џошуа стана затитно лице на Under Armour, американски производител на спортска опрема.

Новата продавница на овој производител е отворена во Амстердам, а за таа прилика го ангажираа британскиот боксер.

Навистина импресивен начин и фантастична организација. Отворањето е пропратено со разбивање на излозите од страна на боксерскиот шампион.

Реал Мадрид доживеа шок: Еден од најдобрите фудбалери заработи најстрога казна, тој ќе мора да…

Under Armour во своите редови има некои големи имиња, како клубови така и спортисти. Покрај Џошуа, овој бренд го носат и Мемфис Дипеј, Стеф Кари и Сол Алварез.

Оставете коментар