arena.mk

Ерик Абидал: Кога му испратив фотографија на Меси од болница, ми рече дека личам на…

Ерик Абидал: Кога му испратив фотографија на Меси од болница, ми рече дека личам на…

Ерик Абидал откри информаци кои го шокираа светот, а се работи за времето кога тој се борел со ракот.

Поранешниот фудбалер на Барселона во 2011 се соочи со најстрашната болест, а поради тоа мораше да оди на операција, но за среќа од борбата излезе како победник.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Но како и да е, тоа што највеќе ги пресечи навивачите а воедно и сите љубители на овој спорт беше информацијата дека додека Абидал бил во најлоша состојба, тој направил видео порака со која сакал да ги мотивира соиграчите, а реакцијата на Лионел Меси го изненадила.

„Бев многу слаб и пред натпреварот направив видео порака која им ја испратив на соиграчите за да ги мотивирам. Знаете ли што на оваа порака ми одговори Меси? Повеќе да не им праќам такви работи бидејќи им наштетуваат и изгледам како леш и ги плашам. Јас на тоа не гледав така, сакав да ги охрабрам, но тие ми возвратија дека сум како костур и дека тоа ги вознемирува“, откри поранешниот дефанзивец за време на интервјуто со својот поранешен соиграч Оливер Дакурт.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Очигледно е дека Меси и остатокот на тимот не можеле да разберат низ што се минувал Абидал.

https://twitter.com/ElaficionadoFC/status/950415745879552001?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fsportski.mk%2F%25d0%25b8%25d1%2581%25d0%25bf%25d0%25be%25d0%25b2%25d0%25b5%25d0%25b4-%25d0%25bd%25d0%25b0-%25d0%25b5%25d1%2580%25d0%25b8%25d0%25ba-%25d0%25b0%25d0%25b1%25d0%25b8%25d0%25b4%25d0%25b0%25d0%25bb-%25d0%25b8%25d0%25bc-%25d0%25b8%25d1%2581%25d0%25bf%25d1%2580%25d0%25b0%25d1%2582%25d0%25b8%25d0%25b2-%25d0%25bf%25d0%25be%25d1%2580%2F

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар