За малолетник на Арсенал му бараат 70 милиони евра

За малолетник на Арсенал му бараат 70 милиони евра

Новата ѕвезда во најава е 16-годишниот напаѓач на Лион Вилем Геубелс.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Овој фудбалер кој дебитираше за првиот тим Лион му се предвидува голема кариера и за него веќе лудуваат европските богаташи.

Меѓу нив е и екипата на Арсенал. Топџиите изразиле желба за доведување на овој фудбалер во своите редови, но Лион постави неверојатна цена.

За Геубелс тие бараа 70 милиони евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Оваа сума станува уште полуда со тоа што се знае дека младиот фудбалер има договор на уште една година со Лион, па очигледно е дека францускиот тим се обидува што повеќе да заработи на овој фудбалер.

Покрај Арсенал, интерес за младиот фудбалер покажуваат и Манчестер Сити, Челзи, Барселона, Баерн, Монако и Лајпциг.

Оставете коментар