Зидан заминува на Божиќ, погледнете кој ќе биде нов тренер на Реал Мадрид…

Зидан заминува на Божиќ, а со тоа го менува и името на „Бернабеу”?!

Иако не е важно дали тој ќе успее да ја одбрани титулата шампион во светот, Французинот, Зинедин Зидан, ќе даде се од себе да ја задржи својата работа во еден од најголемите фудбалски натпревари кои допрва ќе се одржат.

Веќе не е тајна дека Реал имаше лош старт, за прв пат од 2008. година, иако Барселона доживеа свој пад во последните два натпревари. Но иако постои надеж за каталонците, не може да се каже истото и за „кралскиот” клуб.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Да бидеме спесифични, ситуацијата во Мадрид е толку влошена што дури се зборува за замена на Зидан, не само како резултат на лошите резултати, туку поради незадоволството на некои од клучните фудбалери.

Ако тие не успеат да ја одбранат титулата или пак да триумфираат врз Барселона, тогаш Зидан и неговата функција ќе бидат донесени во прашање а тој би можел да добие отказ после „Ел Класико”.

Со фер и коректно навивање, да го бодриме Вардар во Л.Е.

Тука негде е и размислувањето на јавноста и навивачите, кои сметаат дека Зидан испуштил голем број шанси и дека за него во моментов е најдобро ако замине.

Оставете коментар