arena.mk

Зидан заминува, погледнете кој ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид

Зидан заминува, погледнете кој ќе биде новиот тренер на Реал Мадрид…

По ремито со Селта Виго (2:2) и прокоцканата предност од 2:1 на „Сантијаго Бернабеу” повторно се вклучи алармот, но и шпекулациите за заминување на Зинедин Зидан.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Разликата меѓу Барселона и Реал Мадрид, по оваа средба стана уште поголема, за титулата повеќе не се зборува, бидејќи каталонскиот гигант има предност од 16 бода. Медиумите не само што пишуваат дека Французинот е на излезната врата на клубот, туку веќе е познат и неговиот наследник.

Неофицијално по Филипе Кутињо, Ливерпул ќе го напушти и Јирген Клоп, но наместо во Барселона тој ќе заврши во Реал Мадрид.

Клоп на „Енфилд” дојде во 2015 година на местото на Брендон Роџерс. Првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез во Клоп го гледа единственото решение за спас.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Оставете коментар