Ибрахимович доби понуда од соништата! Ова е неговиот нов клуб!

Ибрахимович доби понуда од соништата! Ова е неговиот нов клуб!

Златан Ибрахимович е пред заминување од Манчестер Јунајтед и тоа уште ова зимо, а во новиот клуб Златан ќе биде алфа и омега, прва ѕвезда на лигата не само на клубот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Како што пренесува екслузивно ЕСПН, Ибрахимович е блиску до договор со ЛА Галакси.

Швеѓанинот повеќе пати има изјавено дека сака пред крајот на својата кариера да се испроба во МЛС Лигата и евесега конечно тоа и ќе се случи.

Ибрахимович неодамна се опорави од тешка повреда на лигаментот на коленото, но потоа се здоби со уште една помала поради која не е во плановите на Жозе Мурињо.

Со доаѓањето на Алексис Санчез, јасно е дека сега и Маркус Рашфорд може повеќе да игра во последната линија од нападот, кога Лукаку ќе добие одмор, така да е јасно дека Ибрахимович нема да биде толку во прв план.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

ЛА Галакси е спремен да го доведе Ибрахимович ова зимо, пред стартот на новата сезона, што ќе биде нов потег во полето на маркетингот, како што своевремено го доведоа Дејвид Бекам.

Оставете коментар