Играчот на Тотенхем со шокантна изјава: “Би бил пресреќен доколку можам да се вратам”

Играчот на Тотенхем со шокантна изјава: “Би бил пресреќен доколку можам да се вратам”…

Играчот на Тотенхем со шокантна изјава: “Би бил пресреќен доколку можам да се вратам, Јувентус и понатаму е велесила во светот на фудбалот”.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Напаѓачот на Тотенхем, Фернандо Љоренте во вторник ќе игра против својата поранешна екипа Јувентус, во рамките на осмина финалето од Лигата на Шампионите.

Тој тврди дека најмногу се радува на средбата со Дибала, кој е повреден, но и дека без него Јувентус е велесила која било многу тешко да ја напушти.

“Со Дибала играв само една полусезона, и тоа ми беше доволно да видам за каков играч се работи. Мојот син многу го сака фудбалот, постојано му носам дресови од Тотенхем, но во Торино ќе се бори за дресот на Дибала!”.

“Иако се пишува дека тој е повреден, ние го очекуваме во тимот, а не знам што се случува со Матуиди, наводно, ниту тој нема да биде во стартниот состав. Тоа ми е жал кога го слушам, беше најдобар везен играч кога играше во ПСЖ”, изјави шпанскиот напаѓач па продолжи:

“Но, без разлика дали Дибала ќе игра или не, Јувентус и понатаму е велесила, тие го имаат Манџукич, Игуаин и Коста”.
Љоренте во торинскиот клуб играше од 2013 до 2015 година, а во тој период освои пет трофеја и играше во финалето на Лигата на Шампионите.

“Беше тешко да се напушти Јувентус”.

“Мислам дека Трезегует беше во право кога изјави дека кога ќе заминеш од тој клуб, сфаќаш каде си играл. Многу ми недостасува Јувентус, би бил пресреќен доколку би можел да се вратам.”

“Посебно се спремам за средба со Ќелини Би сакал во тимот да имам 11 фудбалери како него. Тој е вистински професионален, да постигнеш гол покрај него е вистински успех за еден напаѓач.”

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

“За крај, тој порача дека се надева дека неговата поранешна постава на крајот од сезоната ќе го престигне Наполи и ќе го земе новото скудето:

“Ќе им биде тешко повторно да освојат 102 бода како во мојата прва сезона во клубот. Наполи има одлична сезона, но ја ќе навивам за поранешните соиграчи да тие повторно ја одбранат титулата”.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар