Икарди пристигнува во Реал – Тој е засилувањето кое го чинеше Реал…

Икарди пристигнува во Реал – Тој е засилувањето кое го чинеше Реал…

Кога станува збор за декемврискиот преоден рок, Мауро Икарди е избор број еден на Реал Мадрид, а лошата игра на Карим Бензема само допринесе до забрзување на постапката за ангажирање на нов соодветен напаѓач.

Пипи Естрада, кој е добро познат шпански новинар кој располага со валидни информации поврзани со светот на фудбалот неодамна откри дека Икарди ќе биде новата ѕвезда на Реал Мадрид и дека клубот веќе го договорил трансферот од 92 милиони евра.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Првите 80 милиони евра ќе бидат исплатени директно на Интер во јануари, а останатите 12 милиони ќе бидат наплатени преку бонуси. Платата на напаѓачот во „кралскиот” клуб ќе изнесува девет милиони евра годишно, а тој ќе добива дополнителни 30 проценти маркетинг на својот лик.

Уште едно нешто што го потврдува овој трансфер е тоа што Икарди на 26. декември треба да се јави на лекарските прегледи во Мадрид.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) AS Roma – Qarabag
(20:45) Barcelona – Sporting
(20:45) Bayern – PSG
(20:45) Benfica – Basel
(20:45) Celtic – Anderlecht
(20:45) Chelsea – Atl. Madrid
(20:45) Manchester Utd – CSKA Moscow
(20:45) Olympiakos – Juventus

Оставете коментар