Исламската држава планира напад во Русија за време на Светското Првенство?

Дали Исламската Држава има храброст да ја нападне Русија?

Терористичката група Исламска држава се заканува со напад пред или за време на Светското првенство во 2018.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Тие на својот интернет канал поставиле фотографија со фудбалерот Лионел Меси, како му течат крвави солзи.

Пораката на ИД е дека ќе извршат крвави напади за време на Светското првенство коешто ќе се одржува во десет руски градови, поради, како што се наведуваат, „Русите се Алахови непријатели“.

Погледнете како фудбалерите на Реал Мадрид ќе пристигнат во Жирона

Останува да се види дали организаторите и домаќините ќе ги сфатат сериозно овие закани и да одлучат што понатаму би презеле за да се зголеми безбедноста за време на Мундијалот, поради тоа што се очекува Русија да биде преполна со туристи во тој период.

Оставете коментар