Историјата се повторува! „Забивањето на смртта“ повторно се случи!

Историјата се повторува! „Забивањето на смртта“ повторно се случи!

После 17 години повторно е изведено „забивањето на смртта“ кое тогаш беше реализирано од Винс Картер на Олимписките игри во Сиднеј во 2000-та година.

Тој успеа да го прескокне францускиот репрезентативец, 218 сантиметри високиот Фред Вајс и да забие.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 250.000 евра.

Да ве потсетиме:

После 17 години на натпреварувањето во забивање во Француската кошаркарска Топ Дивизија, Стивенс го ископира потегот на Картер, исто така преку Вајс.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 250.000 евра.

Разликата од тогаш до сега е само тоа што Вејс на својот врат го носеше дресот на Репторс со потпис на Картер.

Погледнете:

https://twitter.com/SFR_Sport/status/946842019456081920?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwww.telegraf.rs%2Fsport%2Fkosarka%2F2923559-preskocio-je-dzina-od-218-cm-i-monstruozno-izveo-zakucavanje-smrti

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Bournemouth – Everton
(16:00) Chelsea – Stoke
(16:00) Liverpool – Leicester
(18:30) Manchester Utd – Southampton
(12:30) Fiorentina – AC Milan
(15:00) AS Roma – Sassuolo
(18:00) Inter – Lazio
(20:45) Verona – Juventus

Оставете коментар