arena.mk

Истраги, апсења и казни! Врие полиција во градот каде ќе одржува Европското! Погледнете што се случува таму во моментов

Истраги, апсења и казни! Врие полиција во градот каде ќе одржува Европското! Погледнете што се случува таму во моментов

Поради нелегално продавање на карти кои до пред самата утакмица Хрватска-Србија достигнуваат и до 200 евра по влезница, дојде до големо апсење во Сплит.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Сплитската полиција уапсила двајца жители , едниот 42 годишен а другиот 38-годишен поради предпродавање на карти за Еврпското ракометно првенство во Сплит кое почнува за седум дена.

Тие преку интернет неовластено нуделе и продавале влезници и тоа за 320 и 540 евра, наместо 120 колку што чинела наскапата блок карта.

Ова се само први од многуте најавени апсења поради илегално продавање карти за отворање на првенството. Еуфоријата околу утакмицата со Србија е се поголема, а картите на црниот пазар се се поскапи.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

И покрај јаките мерки и контроли на полицијата сепак може да се стигне до карти премногу лесно но тоа ќе ве ќини многу повеќеод нормалната цена.

Просечната цена за оваа утакмица достигнува просек од околу 200 евра, а препродавачите одат толку далеку што нудат 4 влезници за 800 евра плус тоа нудат и сместување во Сплит.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(15:00) AC Milan – Crotone
(15:00) SPAl – Lazio
(18:00) AS Roma – Atalanta
(20:45) Cagliari – Juventus
(13:00) Atl. Madrid – Getafe
(20:45) Sevilla – Betis

Оставете коментар