Каков погодок од слободен удар на играчот на Баерн! (ВИДЕО)

Каков погодок од слободен удар на играчот на Баерн! (ВИДЕО)

Со голема победа во Леверкузен, фудбалерите на Баерн го отворија вториот круг од сезоната со победа од 3:1 (1:0).

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Чави Мартинез и Рибери за час време практично го решија победникот, иако Холанд во 70-та минута внесе неизвесност.

Сепак, Родригез во 89-та минута маестрално изведе слободен удар и го постави конечниот резултат.

Баерн сега има 14 бодови повеќе од второпласираниот Шалке.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете ги сите голови:

Оставете коментар