arena.mk

Како некој со ваква статистика, може да каже дека е подобар од Меси?

Како некој со ваква статистика, може да каже дека е подобар од Меси?

На лошите игри на Португалецот покажуваат и загрижувачките статистики.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Вчера пишувавме дека Кристијано Роналдо оваа сезона во Примера игра далеку послабо во однос на сите претходни сезони.

Голгетерскиот ефект му е најлош откако пристигна на Сантијаго Бернабе, а после денешниот пораз од Виљареал, таа статистика е дополнително влошена.

Сега од заводот за статистика излезе и нов податок и звучи целосно неверојатно.

Имено, од 105 шута колку што упатил кон голот во досегашниот тек на сезоната во Примера, само четири од нив завршиле во мрежата.

Интересно, Роналдо на денешниот меч против жолтата подморница славел интересен љубилеј, 500 натпревари во дресот на Реал Мадрид. Од тие 500 натпревари, Реал Мадрид изгубил 68.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Интересен податок е што кралскиот клуб изгубил два натпревари по ред дома за прв пат во оваа деценија, поточно за прв пат од 2009 година, како и во досегашниот тек на сезоната испушти веќе 22 бода, што е повеќе отколку во целата историја во која Реал Мадрид е закитен со титулата шампион на Шпанија.

Погледнете ја фотографијата во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Оставете коментар