Кога полицаецот го води навивањето во Англија (ВИДЕО)

Лидс испадна од четвртлигашот паралелно со засилувањето кое го имаше на трибините.

Њупорт Каунти е еден од тимовите кој направи вистинско изненадување во 3-тото коло од ФА Купот.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Овој четвртолигаш го исфрли славниот Лидс, со резултат 2:1, откако до победа дојде после пресвртот кој го направија фудбалерите.

Покрај таа победа, јавноста во Англија е изненадена и од воџата на навивачите на гостите. Поточно, за полицаецот кој во еден момент го започна навивањето.

Познато е дека фановите на Лидс не пропуштаат гостување, а така беше и против Њупорт. Со оглед на тоа, сега имаа неочекувано засилување.

Иначе, на стадионот присуствуваа околу 7.000 гледачи.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

 

Оставете коментар