Конечно Роналдо распали! Гол-шоу на Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Конечно Роналдо распали! Гол-шоу на Реал Мадрид! (ВИДЕО)

Екипата на Реал Мадрид вчера вечер славеше на свој терен со резултат 5:2 и конечно се покажаа во светло какво што ги знаеме од претходната сезона.

Лукас Васкез го доведе шампионот на Шпанија во водство после само 47 секунди, Роналдо центрираше од левата страна, прецизноста заврши со гол кој е најбрзиот гол на Реал оваа сезона.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

„Кралскиот клуб“ ја заврши својата работа уште во првите 45 минути, на полувреме беше 4:0. Кристијано Роналдо постигна два гола во интервалот помеѓу 27 и 37 минута, прво Марсело го спои со голот, а потоа при изведување на корнер скокна највисоко од сите играчи и постигна гол.

Покрај неговите погодоци за екипата на „Кралевите“ погоди и Тони Крос од својата позиција односно од ивицата на шеснаесетникот.

Само што почна второто полувреме Хуанми се закани кон противничкиот гол, петнаесет минути подоцна Илараменди имаше добар обид од слободен удар, но беше за малку непрецизен, а пет минути подоцна Реал Сосиедад стигна до голот а Џон беше стрелец за екипата.

Меѓутоа како овој гол да го разлути Роналдо, кој десет минути пред крајот на мечот дојде до хет трик.

Во ситуација кога собра топка „отпадок“ откако Сули лошо го одби ударот на Бејл, со што и пукна „петарда“.

Три минути подоцна екс играчот на Мадриѓаните Асиер Илараменди сепак успеа да постигне гол на стадионот на кој не остави значаен белег.

Тоа беше и последниот гол со кој се заврши мечот за краен резултат 5:2.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Реал Мадрид со оваа победа ја прескокна Валенсија и го зазема третото место на табелата, додека Сосиедад го претрпе петтиот пораз од последните шест првенствени натпревари со што моментално се наоѓа на 1-та позиција на табелата.

 

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

Вторник 13/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Basel – Manchester City
(20:45) Juventus – Tottenham

Лига Европа

(18:00) Crvena Zvezda – CSKA Moscow

Среда 14/02/18

Лига на Шампиони

(20:45) Porto – Liverpool 
(20:45) Real Madrid – PSG

Четврток 15/02/18

Лига Европа                   

(19:00) Bor. Dortmund – Atalanta
(19:00) Ludogorets – AC Milan
(21:05) FC Kopenhagen – Atl. Madrid
(21:05) Lyon – Villarreal
(21:05) Partizan – Plzen
(21:05) Napoli – RB Leipzig

Оставете коментар