Конте со порака до Мурињо: Кога единствената цел ти е некој да понижиш и навредиш, ти знаеш дека си…

Конте со порака до Мурињо: Кога единствената цел ти е некој да понижиш и навредиш, ти знаеш дека си…

Тренерот на Челзи, Антонио Конте му возврати со сета сила на колегата и менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо бидејќи Португалецот неодамна го понижил дека местел резултати во минатото.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Но, Конте не му остана должен. Тренерот на Челзи, Антонио Конте му возврати со сета сила на менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо бидејќи Португалецот неодамна го наклеветил дека местел резултати во минатото.

-Кога единствената цел ти е некој да понижиш, навредиш, тогаш знаеш дека си мал човек. Од него тоа воопшто не ме изненадува, изјави Конте.

Војната на тренерските титанти започна кога Конте изјави дека Мурињо има проблеми со меморијата.

-Мислам дека Мурињо би можел да погледне и да се потсети што се зборувал во минатото. Понекогаш ми изгледа сенилен, како на не се сеќава како се однесувал. Тоа е деменција.

Мурињо жестоко му реплицираше.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

-Мене никогаш не ми се случило да ме суспендираат поради местење на резултати. Тоа никогаш ми се нема случено, и запомнете дека нема ниту да се случи.

Конте во сезоната 2012/2013 беше суспендиран на четири месеци поради обвинение дека уечствувал во местење на натпревари додека беше тренер на Сиена.

Оставете коментар