Кристијано Роналдо откри интересни информации за својот помлад наследник: Тој кога ќе порасне, сака да биде…

Роналдо Џуниор конечно ги смири страстите….

Кристијано Роналдо конечно потврди дека најголемиот идол во животот на Роналдо Џуниор е неговиот ривал, и легендарен фудбалер Лионел Меси.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Синот на фудбалската ѕвезда објави и фотографија на која му се заблагодарува на Меси.

Роналдо Џуниор навистина има тргнато по стапките на својот татко, тој е млад и надежен фудбалер од кого светот очекува навистина многу.

Реал Мадрид со интересна понуда до Јувентус: За да го земат Дибала, кралевите понудија…

Неретко, португалскиот фудбалер Роналдо, знае на социјалните мрежи да се пофали со потезите на својот син, кои дефинитивно ги воодушевува фановите на својот татко.

Регистрирај се овде и добиј 6.000 денари бонус за обложување.

(20:45) AS Roma – Qarabag
(20:45) Barcelona – Sporting
(20:45) Bayern – PSG
(20:45) Benfica – Basel
(20:45) Celtic – Anderlecht
(20:45) Chelsea – Atl. Madrid
(20:45) Manchester Utd – CSKA Moscow
(20:45) Olympiakos – Juventus

Оставете коментар