arena.mk

Кутињо го сврти грбот на ПСЖ – Еве каде тој ќе ја продолжи својата кариера

Кутињо го сврти грбот на ПСЖ – Еве каде тој ќе ја продолжи својата кариера

Легендарниот бразилски репрезентативец, Филипе Кутињо, е доста интересен играч за јавноста но и за елитните тимови, па затоа многумина дискутираат околу тоа каде би можела да се крие неговата иднина.

Иако повеќето се информирани дека најголемиот кандидат за Кутињо во моментов е Барселона, ПСЖ исто така се спремни да се борат до крајот за овој играч, па затоа, самиот Кутињо беше соочен со истото прашање околу тоа каде би сакал да ја продолжи својата кариера.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

Според странските медиуми, тој има желба да направи трансфер во Барселона, па се што преостанува сега е тој да седне на маса за преговори со каталонскиот гигант.

(13:30) Manchester Utd – Tottenham
(16:00) Arsenal – Swansea 
(16:00) Liverpool – Huddersfield 
(18:00) AC Milan – Juventus
(15:30) Hannover – Bor. Dortmund
(18:30) Bayern – RB Leipzig
(18:30) Atl. Madrid – Villareal
(20:45) Ath. Bilbao – Barcelona

Оставете коментар