arena.mk

Леброн заминува од Кливленд! Ова е неговиот следен клуб!

Леброн заминува од Кливленд! Ова е неговиот следен клуб!

Вистинското ривалство полека умира во најјаката лига во светот.

Екипите не играат со оној жар против старите „должници“.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Полека исчезнуваат и ривалствата помеѓу играчите, па некогашни „лути“ противници стануваат соиграчи со само една заедничка цел.

Незамисливо звучи податокот дека Леброн Џејмс би можел да го облече дресот на Голден Стејт Вориорс. Неверојатно, но вистинито!

ЕСПН пишува дека Вориорс, доколку направи место во екипта, би можеле да започнат преговори со Џејмској ова лето, најверојатно, ќе остане остане слободен агент.

Веќе некое време се шпекулира за иднината на кошаркарот на Кливленд, с списокот на потенцијалните тиомови во кој Леброн би можел да заврши е подолг.

Сепак, преминување во моќниот тим на Голден Стејт е потполно друга димензија.

Вориорси со доведувањето на Дурант направија моќна екипа како што Леброн направи со Кливленд екипа со која колку толку може да им парира.

Доколку на Кари, Томпсон, Дурант и Грин им се додаде Леброн како петти играч би била лудост, но НБА неколку пати докажа дека ништо не е невозможно.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Американската мрежа спомнува „ sign and trade“ опција како најреална во конкретната ситуација.

Тоа значи Џејмс да потпише договр со Кливленд, а потоа да биде трејдуван со Томпсон и Игуадал.

За тоа дали ова е можна реалност, мораме да бидеме стрпливи и да дочекаме да дојде летото. А до тогаш не очекуваат уште многу дуели и борби за шампионската титула.

Оставете коментар