Лекиќ е ѕвезда на колото, Лејно и Ристовска во Топ-5 изборите

Лекиќ е ѕвезда на колото, Лејно и Ристовска во Топ-5 изборите…

Вардар како првопласиран ќе влезе во четврт-финалето на женската лига на шампионите, на едно коло до крај на регуларниот дел од главната фаза. Во последниот натпревар пред домашна публика во оваа фаза Вардар го победи Битигхајм со 30-22.

Една од ѕвездите на натпреварот и воопшто на колото во ЛШ беше Андреа Лекиќ. Нашиот бек постигна осум гола и беше најпрецизна на натпреварот.

Погледнете зошто беше избрана за ѕвезда на колото.

Индивидуална награда добија и Амандин Лејно и Сара Ристовска. И двете се најдоа во Топ-5 изборите, Лејно за одбрана, а Ристовска за постигнат гол.

– Toп-5 голови –

Топ-5 одбрани –

Во следното коло Вардар гостува во Подгорица кај Будуќност.

Оставете коментар