Летаа боксови на сите страни! Погледнете ја тепачката која се случи на натпреварот помеѓу… (ВИДЕО)

Летаа боксови на сите страни! Погледнете ја тепачката која се случи на натпреварот помеѓу… (ВИДЕО)

Двајца играчи од екипите на Торонто и Мајами, на синоќешниот натпревар беа исклучени поради тепачка која се случи при крајот на третата четвртина.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Серж Ибака и Џејмс Џонсон си разменија по некој бокс, а судиите и дел од соиграчите се обидуваа да ги раздвојат.

Но тука не заврши целата драма. По самото завршување на мечот вербално се закачија и уште двајца играчи на двата тима.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Демар Дерозан и Горан Драгиќ започнаа расправија која доколку не реагираа соиграчите ќе дојдеше до тепачка.

Регистрирај се овде и освој бонус до 6.000 денари за обложување: 

(16:00) Chelsea – Leicester
(16:00) Tottenham – Everton
(20:00) Montpellier – Monaco
(15:30) Augsburg – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Hertha
(18:30) RB Leipzig – Schalke
(16:15) Real Madrid – Villarreal
(18:30) Eibar – Atl. Madrid
(20:45) Dep. La Coruna – Valencia

Оставете коментар