Лионел Меси го шокираше светот: Ќе се пензионирам веднаш, доколку не успеам да….

Лионел Меси го шокираше светот: Ќе се пензионирам веднаш, доколку не успеам да….

Лионел Меси најави негово и на уште неколку други фудбалери повлекување од аргентинската репрезентација во случај на неуспех на Светското првенство во Русија.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот, вреден 100.000 евра.

– Ако одиграме лошо првенство сите треба да се повлечеме. Не е можно останување ако се случи такво нешто, изјави Меси.

Тој минатата година по поразот на пенали во финалето на Копа Америка од Чиле решил да се повлече од тимот поради бројните критики од јавноста упатени на негова адреса, но подоцна се премисли.

Меси и другите играчи од репрезентацијата следната година во Русија ќе се обидат да направи чекор напред во однос на последниот Мундијал, кога го загубија финалето од Германија по продолженија.

Меси откри шокантна тајна за себе и ги налути навивачите: Сфатив дека не треба секогаш да…

Оставете коментар