Лоши вести, Германците го очекуваа на Мундијалот, а тој доживеа сериозна повреда

Лоши вести, Германците го очекуваа на Мундијалот, а тој доживеа сериозна повреда…

Репрезентацијата на Германија сигурно ќе остане без левиот бек.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 270.000 евра.

Момчето кое се пробиваше кон репрезентацијата на Германија, Марсел Халстенберг, ги повреди предните вкрстени лигаменти на коленото.

Неговиот клуб и официјално ја потврди оваа информација, тој ќе мора да замине на операција поради која сигурно нема да присуствува на Светското првенство.

Тој се пробиваше кон репрезентацијата, започна на натпреварот против Англија во октомври како лев бек, а имајќи во предвид дека одлично го одигра првиот дел од сезоната, многумина го гледаа заедно со останатите фудбалери на Мундијалот во Русија.

Сепак, се работи за сериозна повреда која долго време ќе го одвои од теренот, па и од Светското првенство во Русија.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

(17:00) PSG – Montpellier
(18:00) Sassuolo – Atalanta
(20:45) Chievo – Juventus
(15:30) Bayern – Hoffenheim
(15:30) Bor. Dortmund – Freiburg
(15:30) RB Leipzig – Hamburger
(15:30) Stuttgart – Schalke
(16:15) Valencia – Real Madrid
(20:45) Villarreal – Real Sociedad

Оставете коментар