Лоши вести за Баерн Минхен за понатамошното натпреварување во Лигата на Шампионите!

Лоши вести за Баерн Минхен за понатамошното натпреварување во Лигата на Шампионите!

Крилниот напаѓач на Баерн Минхен, Кингсли Коман ќе мора да паузира два месеци, што значи дека ќе го пропушти клучниот дел од сезоната.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Коман со повредата на лигаментите на коленото се здоби во реми натпреварот со Херта во саботата и за него сега за сега учеството на Светкото Првенство е под знак прашаник.

Коман ќе ја пропушти и завршницата од Бундеслигата, али тоа е најмал проблм, поради тоа што Баерн наскоро ќе го подигне пехарот од новата титула, но затоа проблем е тоа што нема да игра во четвртфиналето  и евентуално полуфинале во Лигата на шампионите.

Коман во најдобар случај, доколку Баерн се пласира, може да игра финале кон крајот на Мај.

Што се однесува до Мундијалот, големо прашање е дали селекторот Дидие Дешан ќе одлучи да го повика тукушто опоравениот играч, особено кога се знае дека токму на таа позиција има најмногу слатки маки.

Регистрирај се на BetCity и освој го најголемиот спортски џекпот во Македонија, вреден повеќе од 400.000 евра.

Тука се Антоа Гризман, Килијан Мбапе, ОСман Дембеле, Ентони Марсијал, Томас Лемар…

Да потсетиме, проблемот со повреди пред завршницата на Лигата на Шампионите има и ПСЖ.

А тоа е повредата со која се здоби Нејмар и знам прашалник е кога ќеможе да се врати на зелените терени.

Регистрирај се на овој линк, и добиј до 6.000 денари бонус за обложување на следниве натпревари:

ТОП 6 натпревари на кој дефинитивно треба да се обложите:

(15:05) Manchester Utd – Chelsea 
(15:30) B. Leverkusen – Schalke
(20:45) AS Roma – AC Milan
(18:30) Valencia – Real Sociedad
(20:45) Sevilla – Atl. Madrid
(20:45) Arsenal – Manchester City

Останати натпревари на кој можете да се обложите и да добиете 6.000 денари бонус, доколку се регистрирате на овој линк:

(13:30) Burnley – Everton
(16:00) Swansea – West Ham
(16:00) Tottenham – Huddersfield
(18:30) Liverpool – Newcastle
(17:00) Troyes – PSG
(18:00) Lazio – Juventus
(20:45) Napoli – AS Roma
(15:30) Schalke – Hertha
(15:30) Hamburger SV – Mainz
(18:30) RB Leipzig – Bor. Dortmund

 

 

Оставете коментар